Esimesena on näha viimane sissekanne. Et kõik kenasti algusest alates läbi loetud saaks, siis selleks on paremas servas reisikiri päevade kaupa ära jagatud - klikka aga kenasti seal! Ning lisasin India teemat puudutavaid olulisemaid linke kah sinna. Pilte saab näha aga siin.

Thursday, November 16, 2006

Kaamelisafari 2.päev– Jaisalmer

k0630 – tõusime koos päikesega.

Selleks ajaks oli toit juba valmis – kaameliajajad olid veel varajasema ärkamisega. Kaamlite ümber ja turja peal istusid varesed – lootsivad teised kah oma osa meie toidust saada.

k0800 – istusime kaamlitele ja hakkasime alguses mööda liivaluiteid ja pärast taas mööda kivikõrbe meie lõpp-punkti poole sammuma. See liivaluiteid mööda kõndimine oli täitsa sheff – nagu päris kohe :)

Kuna kõik olid siiski nii eilsest päevast kui ka suht vähesest magamisest väsinud – möödus esimene tund kaamlite seljas haudvaikuses, sekka vaid vahepeal mõne kaamli ergutamiseks mõeldud häälitsusi. Kõik mõtlesid omi mõtteid. Hommik oli vines ja kanis jahe – nagu Eestimaa kevad. Seega pidi enda pusa ikka peale tõmbama ja villased sokid jalga panema.

Niiviisi väsinuna tiksusime kaamlite seljas kokku oma 3h, vahepeal vaid korraks maha tulles, et kaamleid joota ja ka ise lonks vett võtta – päeva peale kiskus ikka päris palavaks. Tagumiku lihased olid ikka täitsa läbi, aga sellest sai õnneks aru ainult siis kui pidi sadulast maha või selga ronima. Katrin otsustasiki viimase tunni sootuks jala tulla.

Lõpuks ometi jõudsime siis enda sithpunkti – kuhu meile pidi jeepiga järgi tuldama. Seal tehti veel viimane eine meile ning niiviisi vedelesime seal tekkide peal ja puu all oodates taas tsivilisatsiooni naasmist. Kaamlid panid aga taas sööma. Lahe oli vaadata neid puid, kus kaamlid olid lehti närimas käinud – need puud olid teatud kõrguselt kõik nagu kääridega ära pügatud – kaamlite töö :)

Kuna meie rong läks alles miski südaöö ajal, siis kiiret linna jõudmisega ei olnud, aga sakslastel läks rong juba õige varsti ja nii nad ajasid seal ennast keema ja käisid ning keksisid ühelt jalalt teisele ning nõudsid aga jeepi, mis neid linna toimetaks. Need sakslased olid üldse väga imeliku olemisega noormehed. Aga vahest heaoluühiskonnas muutuvadki inimesed sellisteks – eks me varsti endi peal näeme seda, kui meie elu Eestimaal paremaks aina läheb.

Jeep siiski lõpuks saabus, oli teine vahepeal valesse kohta sõitnud – ära eksinud. k1600’ks jõudsime tagasi hotelli juurde. Pesime end seal puhtaks, kondasime veidi veel linna peal ringi ning sõime katuserestoranis kõhud täis. Vasta südaööd sõitsime raudteejaama. Sealt juba siis Jodhpur'i – ning edasi, eks näis kuidas ja kuhu.

0 Comments:

Post a Comment

<< Home