Esimesena on näha viimane sissekanne. Et kõik kenasti algusest alates läbi loetud saaks, siis selleks on paremas servas reisikiri päevade kaupa ära jagatud - klikka aga kenasti seal! Ning lisasin India teemat puudutavaid olulisemaid linke kah sinna. Pilte saab näha aga siin.

Wednesday, November 01, 2006

Tallinn-Helsinki-Delhi

k0600 - äratus
k0625 - takso ukse ees (õues on 6C sooja)
k0635 – sadama D-terminalis
k0700 – AutoExpress2 peale
k0840 – randumine Helsinki Läänsiterminalis (õues 0C)
k0930 – 15A bussiga raudteejaama ja sealt 615 bussiga Vantaa lennuväljale (2 tsooni pilet 1h 15min jaoks oli 3,60EUR/tk)

k1010 – Vantaa lennuväljal. Pakkisime kotid nii ümber, et Anni kott ja üks pisem minule näpuotsa (kõige enam vajaminevate asjadega) saaks üles võtta ja minu suur seljakott siis ainsana alla pagasisse (meil oli ju vedelikke ja kosmeetika alla kuuluvaid asju ja ka taskunuga ja käärid kaasas, nii et üks kott pidi igal juhul alla minema).

Vantaa lennuvälja juures on kõikjal valge lumi maas. Sulamise märke ei ole.

k1230 – check in. Saame teada, et lend hilineb, aga kui palju veel ei teata. Antakse kompensatsiooniks ootamise eest kummalegi 13EUR’ine voucher.

Tegime ‘Pronto’ nimelises söögikohas kanapastad ja õlled – enesetunne läks kohe paremaks :)

Ootame uut infot oma lennu kohta. Ei tea, kas riksha/takso meie hilinenud lennu Delhis ikka ära ootab? Oli ju tellitud meil teine läbi hotelli.

k1410 - hurraa... (kurvalt). Uus bording time 1700 (3h hiljem kui alguses pidi minema).

Väljas on siin ikka vinge talv juba. Stardirada puhastavad masinad ja ka lennukeid pestakse jääst puhtaks (kastetakse jäätumise vastu).

k1705 – lennukis! Saime kaptenilt läbi pardaraadio teada, et hilinemise põhjuseks oli lennukivahetus.
Helsinki/Vantaa – Delhi: 5228km
Lennu aeg: 6h 40min
Vantaas õhutemp: -2C

Lennuk: Boeing MD-11 (suurim lennuk millega olen seni lennanud)
Kohti lennukis: 282-296
Meie kohad: 25G ja 25H (keskmises rivis)
Lennuki kiirus: 960km/h
Lennu kõrgus: 13100m
11100m kõrgusel on väljas –60C. Lennuki telekast tuleb miski jura film ja raadiojaamad lasevad alates klassiklaisest kuni soome ja india muusikani. Lühidalt: meelelahutusega on neil siin sitasti ;)

Finnairil on head fliisid. Kuna salongis on suht jahedapoolne õhk, siis kuluvad fliisid kenasti ära.

Esimeseks roaks on indiapärane kana riisiga. Jõime aga veini kõrvale ja tundsime end hästi. Vähemalt me lendame India suunas :D - see on juba väga hea!

PS. Ääremärkusena võin öelda, et Finnair alustas omi lende Indiasse alles 30.oktoobril. Seega meie 01.novembri lend on üks esimestest :). Loodame, et kõik laabub siis ikka kenasti.

k0315 – lennuk maandub Delhis. Väljas on keskmine Eestimaa suveöö. Mitte väga palav, pigem veidi jahe. Suurlinnale omaselt mattub kogu ümbruskond sudusse. (Hiljem saame teada, et on ka selgemaid aegu, aga praegu on just selline hooaeg)

Lennujaamast, mis ei avalda just kõikse paremat muljet – kaunis räämas ja must, astume välja ja kohe ukse ees, pärast kõiki neid nimesiltidega mehi, kus meie nimesid peale ei olnud kahjuks, ootab trobikond ‘hagijaid’ – taksojuhid. Nende hinnaks kuuleme olevat 45USD’d. No kuna hotell lubas 5USD’ga meile taksot, siis seda hinda me neile ei maksa küll.

Jalutame veidi maad edasi – lennujaamast nagu veidi juba välja, ja seal näen juba kaugelt ühte üksikut riksha vana, kes viipab meie poole. Lähme ligi ja uurime, mille eest ta meid hotelli Ajanta, mis asub New Delhi Railwaystationi lähedal, ära viskab ka? Hinnaks kuuleme 300Rs (ruupiat). Kiire arvutus (1USD=44Rs) ütleb, et see on täitsa OK hind. Ikka parem kui 45USD. Kuna meil aga veel kohalikku raha pole siis saab vana meilt 10USD, olgu tal siis ka hea päev ;).

Teekond läbi öise Delhi on alguses kaunis kõhedust tekitav. Pealegi on lennujaamast kesklinna oma 40min maad ning mitte kõik see aeg ei kulu läbi asustatud alade sõites. Kohati on tunne, et oleme suisa kuskil linnalähedal maal juba.

k0430 - pärast mitmeid, meie jaoks väga ohtlikena tundunud, manöövreid ja rallimist me siiski lõpuks hotell Ajanta juurde välja jõuame. Vähemalt näeb see koht juba palju tsiviliseeritum välja – isegi miskid pakikandiad on kohe kohal, kelledesse me sisiki väikese eelarvamusega/kõhklusega suhtume.

Retseptsioonis selgub kohe, et kuna me jah saabusime 02. kuupäeva sees ja ka meie hotell oli bronnitud alates 02. kuupäevast alates, siis see tähendab, et me saame oma 25USD/öö toa alles 02. kuupäeval k1200 päeval. Ja praegu oleme sunnitud ööbima 45USD/öö toas. No mis siis ikka, kuskile minna ju pole meil kah väga – esimesed tunnid alles sellel meie jaoks võõral maal.

Pakikandjad tassivad me kottid üles tuppa ja näitavad kõik kenasti ette ja taha ära, mis ja kus on ning jäävad tippi ootama – meil aga alla 100Rs rahasid pole ja neid ei raatsi anda. Seega jäävad ilma seekord. Hiljem lugesime raamatust (loe: Lonely Planetist), et Indias tippi andmine väga levinud ei olegi – vähemalt see läks meil siis õnneks.

Suikume palavas toas (müriseva ja külma õhku otse voodisse puhuva kondotsioneeri lülitasime kohe alguses välja – kes see ikka esimesel ööl kohe ära külmetada tahab, onju) unne. Mul muidugi ei taha uni alguses kuidagi tulla – küll see palavus on kurnav, küll akna taga signaalitavad rikshad on liiga lärmakad ja küll mu enda peas on miljon mõtet, kuidas ja mida ja kuhu me nüüd edasi läeme ja teeme.

Lõpuks siiski uinume.

0 Comments:

Post a Comment

<< Home