Esimesena on näha viimane sissekanne. Et kõik kenasti algusest alates läbi loetud saaks, siis selleks on paremas servas reisikiri päevade kaupa ära jagatud - klikka aga kenasti seal! Ning lisasin India teemat puudutavaid olulisemaid linke kah sinna. Pilte saab näha aga siin.

Thursday, November 09, 2006

Khajuraho – Jhansi – Agra (päev ratastel)

k0900 – äratus. Kuna asjad pakkisime juba õhta ära, siis saime kohe sööma minna. Külastasime, vaatamata oma eileõhtusele kõhumurele, sama euroopalikku restorani, kus saime võileivade ja kohvi kõrvale ka pannkooke jäätisega.

k1115 – buss startis nagu kella värk. See buss erines eilsest külavahe bussist ikka kohe kõvasti: oli laiem, puhtam, kiirem, mugavam - tänu sellele ka kallim (100Rs/inimene). Aga tasus ära! Sõit läks kiirelt – kui 180km läbimist 5h’ga saab kiireks ikka nimetada ;), Indias kindlasti saab. Poole tee peal läks ühest suuremast külast ta muidugi puupästi täis ja pidime end veidi koomale tõmbama.

k1600 – Jhansi’s. Riksha vana, kellega me raudteejaama sõitsime, pidas enne bussijaamast lahkumist ühe korraliku sõnasõja maha miski mutiga, kes vägisi sama riksha peale end koos lapsega pressis – ei saanudki aru, kas tegu oli tema enda naisega või ei. Igatahes me sõitsime seekord uhkes üksinduses – ükski kohalik meie rikshake ei tulnud.

Jaamas nägime broneeringu akende ees pikki järjekordi (20-30 inimest ühes). Aga mida mei ei teadnud oli see, et selline järjekord võtab heal juhul 1h aega, et kord meieni jõuaks. Täitsime siis kenasti bronni paberid ära, ja ootasime ja ootasime ja ootasime.

Lõpuks kui me akna juurde jõudsime, saime teada tõe, et siit me täna piletit küll osta ei saa – aga tädi teispool akent ei täpsustanud, kas ja kust me üldse soovitud rongile Agra’sse pileteid saame.

Otsustasin siis minna esimesse aknasse, kus oli kõikse vähem inimesi ja mis paistis nagu miski info jagamise kohana. Selles järjekorras viimasena seisnud vana õpetas, et mingu ma perroonile, seal on miskine väike putka, kust müüakse sama päeva rongile pileteid 3-tier klassi (konditsioneeriga mugavate istmetega klass). Ega meil muud üle jäänudki, kui et tema õpetussõnu kuulda võtta ja kolmandale perroonile kapata – sest rongi väljumis ajani polnud enam väga palju jäänud.

Vanamehe jagatud info vastas tõele – ja saimegi kenasti piletid peatselt väljuvale Agra rongile (330Rs/inimene).

k1800 – rong stardib Agra poole teele. Täitsa mõnus on kohe valge inimesena end tunda vahest. Isegi kuuma teevett ja küpsist pakutakse. Sõime kuuma veega enda teised kaasa võetud makaroni kiirroad ära, hakkasivadki teised juba katki minema – aga nüüd on nendega ühel pool.

k0200 – jõuame Agra’sse, taas! Proovime kohe ka pileteid Jaipuri bronnida/osta, aga öeldakse, et süsteem on juba suletud – oleks pidanud ikka varem bronnimist proovima. Samas ei teadnud ju kus ja kuidas ja kuna see buss sealt Khajurahost Jhansisse jõuab jnejnejne. Pole siinne ühistranspordi liiklus nii täpne ju kah, et kindel olla.

Kuna rong peaks väljuma kuskil k0600 ajal, siis väsinud nagu me oleme otsustasime raudteejaama lähedal mõne odava hotelli võtta – saab ikka pikali heita ja puhata. Valik langeb bussijaama lähedal olevale Sakura hotellile (250Rs tuba).

0 Comments:

Post a Comment

<< Home