Esimesena on näha viimane sissekanne. Et kõik kenasti algusest alates läbi loetud saaks, siis selleks on paremas servas reisikiri päevade kaupa ära jagatud - klikka aga kenasti seal! Ning lisasin India teemat puudutavaid olulisemaid linke kah sinna. Pilte saab näha aga siin.

Saturday, November 25, 2006

Palolem (Goa) – 8.päev

k0730 – ärkasime. Täna oli öösel, vasta hommikut, täitsa jahe magada kohe.

Kui tavaliselt saab siin täitsa ilma millegita magada – isegi linasd ja fliise pole peale vaja siis mida öö edasi seda jahedamaks on läinud – no jah talv ju ikkagi ;)

Pärast hommikusööki ostsime veel mõned kingitused – meenusid paar sõpra kes esmalt olid kingisaajate nimekirjas välja jäänud, aga keda tahtsime siiski väikse meenega silmas pidada.

Suundusime koos Katrini ja Triinuga taas Cancona poole (3km kaugusel Palolem'ist), et Triinu saaks endale raha võtta ja kõik me soovisime sealsest maiustuse poest mõned maiused ka kodumaale kaasa võtta (hiljem kodus avastasime, et seisnuna ei ole nad ikka üldse nii head kui värsketena – seega see toomine ei tasunud end ära).

Tagasiteel sai üks riksha vend haleda tünga meie käest. Tüdrukud – Katrin ja Triin – olid meist veidi eespool ja leppisid juba ühe riksha vennaga kokku, et see viskab Palolem'i ära 40Rs’i eest, mis oli tavaline taks selle otsa peal. Ja siis vajusime meie Anniga kah ligi ning istusime peale ;), vana alguses köhis midagi selle peale aga meie ütlesime – ega kilometraazh sellepärast pikene, et meid rohkem on ja et sõitku aga. Viskaski meid Palolem'i ära ;)

Ega jah üldiselt valgeid ühte rikshasse üle kolme ei lähe, sest tagumisel istmel on ruumi max kolmele, ja neljas peab niiviisi istuma ees rikshavana kõrval. Aga kohalikkud riskivad igal pool küljes rippuda nii mitmekesi kui aga oskavad. Samas ega me ülerahvastatud rikshasid väga ei näinud – neid on seal ikkagi nii palju, et jagub alati uus võtta kui vaja nende teenuseid tarbida.

Tagasi randa jõudnuna tegime me igalõunase uinaku/pikutamise onnis – sest päike oli taas erakordselt ere ja päev palav. Hiljem jalutasime veel rannas ja tegime pilte, sest eelmine päev kui pildistasime oli kaunis vines ja pildid kah selle võrra sombusemad.

Leidsime veel paar huvitavat teokarpi – homme on nende sorteerimise päev.

Ujumas käies vaatasime, et täna tuleb selge päikeseloojang – st päike loojub merre, mitte nagu tavaliselt, kui enne merd kaob ta hoopis miskite pilvede või sudu või udu sisse. (no päris selge ei olnud ka see loojang – aga parim, mis me seal oldud aja jooksul nägime :)

0 Comments:

Post a Comment

<< Home