Esimesena on näha viimane sissekanne. Et kõik kenasti algusest alates läbi loetud saaks, siis selleks on paremas servas reisikiri päevade kaupa ära jagatud - klikka aga kenasti seal! Ning lisasin India teemat puudutavaid olulisemaid linke kah sinna. Pilte saab näha aga siin.

Wednesday, November 22, 2006

Palolem (Goa) – 5.päev (õpetussõnu kauplemiseks Indias)

k0800 – äratus. Käisime kohe ka ujumas – mõnus, mitte liiga soe, ookeanivesi. Pesime end pärast seda soolasest veest puhtaks, sõime hommikust ning suundusime kodustele pöidlahoidjatele ja kaardipeal näpuga järgeajajatele meeneid kaasa ostma.

Kauplemine läks meil enda arvates juba täitsa edukalt – võrreldes sellega kuidas me alguses kauplesime ja mida me kauplemisest teadsime oli nüüd see tegevus meil juba täitsa tulemuslik – saime head hinnad ja kogu kingipagas kah olemas.

Kui me alguses kauplesime nõnda: et läksime küsisime palju miski asi maksab ja hakkasime siis sealt alla kauplema noh alustades kuskil esmalt öeldud summa poole pealt teekonda üles poole ja jõudes siis lõpuks kuskil kolmveerandi peal kompromissile.

Siis nüüd kauplesime juba nõnda: uurisime palju maksab, võtsime nulli tagant ära ja ütlesime omapoolse pakkumise, selle peale nad muidugi pööritavad silmi ja ‘sõimavad’ röövliteks, aga tulevad oma algsest summast kohe 25% alla. Noh me siis vastu, et ei ei see pole küll SELLE toote hind meie arvates võiks see maksta nii ja nii palju (pakkudes siis enda algselt öeldud summast näiteks kaks korda suurema summa ja nii läeb see edasi iga kord tasub ise lisada oma pakkumisele väiksem summa kui tema enda hinnast maha võttis – seega lähenetakse rohkem sinu algsele hinnale.

Näitlikult:
  • Müüja pakub 500Rs, meie pakume silmi pööritades ja õhku ahmides 50Rs
  • Müüja nutab natuke ja ‘sõimab’ röövliteks ja pakub 350Rs. Meie ikka vasta, et see ei ole ju SELLE toote hind, sest MEIE ARVATES on see väärt heal juhul 100Rs.
  • Müüja vastab omapoolse pakkumisega 250Rs. Meie, et OK olen nõus 150Rs ja võtan täpse summa välja (raha näitamine aitab alati kaasa – oled siiski tõsiselt võetav klient).
  • Müüja püüab ikka oma 250Rs’i kätte saada (paistab et tema valuläve piir on lähedal). Meie aga lehvitame 150.
  • Müüja siis OK 220Rs’i ja kaup on teie. Meie aga vastame - no see on ju TEGELIKULT vaid 100Rs’i väärt me niigi anname 150Rs’i juba. Ja kui ta ei taha väga enam alla tulla siis teeme näo, et no tegelt me siis väga seda ei tahagi ja hakkame vaikselt vaikselt ukse poole minema.
  • Müüja hind kukub ukselävel 200Rs’i peale. Meie võtame taskust veel 20Rs’i lisaks ja ütleme – see on meil kogu raha, mis kaasas ja võta või jäta me väga tahaks seda sult osta – kas on kaup koos?
  • Ja nii me saimegi algse 500Rs’i asja 170Rs’i eest. :D hip hip hurraa. :D
NB. Alati on parem, et müüja esimesena hinna välja käiks – paljud pärivad palju pakud ja siis võib juhtuda et pakud liiga kõrget hinda ja ega ta kitsi ole, lajatab endapoolse hinna veel kõrgemale ja nii sa maksad asja eest kaks-kolm korda rohkem kui oleks algselt isegi tema pakutav esmane hind olnud.

Üks ameeriklanna, kellega me Jaisalmer'is kokku sattusime natukeseks ajaks rääkis, et üks kaupmees, kellega ta oli pikemalt vestalnud rääkis talle sedasi: tema küsib kõige pealt mis maalt inimene pärit on, et siis teada kui kõrgest hinnast peale hakata. Näiteks kõvad kauplejad – hispaanlased ja itaallased ning mitmed teised sarnased rahvused on ju niigi kõvad kauplejad ja nii paneb ta neile alghinna kõrgema. Samas mõnele teisele rahvusele näiteks ameeriklastele, kes ei kauple tavaliselt üldse võib madalama hinna anda. Ostavad enamasti niiehknaa sellega ära. Et tasub mõelda sellise asja peale kah, kui küsitakse kust pärit oled.

Muidugi selle päritolumaa seletamisega on kah alati jube segadus. Enamasti pole kaupmeestel halligi, kas ja kus miski riik asub. Samahästi võib vastuseks küsimusele – kust te pärit olete, vastata vabalt Marsilt, sest ega nad noogutavad ikka ja kiidavad kui kena see riik on.

Pärast kauplemist ostsime puuvilju kah – ja taas võis tõdeda, et pole nad siis nii jumalikult head midagi. Täiesti keskmine tase võiks öelda.

Ahjaa.. lõpuks nüüd siis hakkas ka nahka selja pealt tulema. Täitsa valus on :( ja nahk tundub all täitsa roosa olevat. Ehk nädala lõpuks saan ikka uue jume peale sellele.

Kondasime täna veel ka ranna vasakusse otsa – suurde kivide peale ja nende taga olevale väikesele rannajupile – midagi erilist seal küll polnud, vaid kividel võis rohkem krabisid kohata kui mujal.

Endiselt võime me tõdeda, et meie hotelli asukohavalik on igati täkkesse läinud – igate pidi ranna keskel ja samas mitte väga kaugel sellest heast restoranist ja ranna peasissekäigust.

Päeva jooskul võtsime veel paar korda päikest ja ujusime/loksusime ookeanilainetes. Elekter on kenasti täna olemas olnud – seega pesemisega probleeme ei tohiks tekkida.

Õhtusöögiks võtsin täna mereandidega pastat – väga hea oli, suisa keele viis alla. Senini on mul nende toitudega siin üldse vedanud, või siis nad teevadki siin alati nii häid asju, et keele viib suisa alla. Senini oleme siis proovinud: Rock Mullet kala grillituna; fried rice kanaga; sizzler kanast (miski grillvarda sarnast); mereandidega pasta.

PS. Aga päev oli täna suht pilvine – esimest korda kus päike ei olnud otse sinises taevas päeva jooksul. Temperatuur aga endiselt kõrge.

3 Comments:

Blogger d2clon said...

So I suppose you are still at Palolem. I saw you mark this picture into your favorites:
http://www.flickr.com/photos/d2clon/344119369/

The tree is on the middle of Mokey Island, the small island on the north of Palolem's beach. If you cross the small corridor between the beach and the island and walk a little on your left there is a very small beach and in the middle of it a small road starts, you just follow it and you will find the tree, that for me is the heart of the island.

Be fun.

06 January, 2007 06:36  
Blogger d2clon said...

I'm.. sorry your post is from 22th November.. I didn't realize. Your pictures of Palolem was uploaded on flickr the 4th of January 2007..

06 January, 2007 07:05  
Blogger BC said...

yeah. we already back in the cold and dark north-europe :(

we didn't walk up to the Monkey Island center, we just where siting on one big stone near the small beach on that island and watching how the crabs walking around.

06 January, 2007 13:03  

Post a Comment

<< Home